Analfabetet me diplome, rrezik per te tashmen dhe te ardhmen e kombit shqiptare

25. 02. 2022
Mbizotrimi i analfabeteve, kojtagjinjeve, karieristeve, te korruptuareve, nepotisteve e organizatoreve te krimit dhe tradhtise kombtare, me diploma analfabeti, e kane perfshire skenen tone politike, religjioze, kulturore, shkencore, e kane perfshire fushen ekonomike, shendetesore, arsimore e juridike dhe nga kjo perfshirje e kane sjelle ne gjendje te palakmushme jetesen e shqiptareve ne trojet e veta.
Keta analfabete me diploma e kane kap dhe instrumentalizuar cdo segmente te dy shteteve shqiptare per interesa te ulta personale, per interesa familjare, grupore e partiake, aspak njerezore, ne dem te interesave tona mbare kombtare.
Perkunder fajit personal, grupor e partiak te kesaj kaste analfabetesh me diploma, hiq me pak fajtor nuk eshte elektorati shqiptar me voten e tyre, qe po e mbajne ne skene per dye e tri dekada me radhe kete kaste analfabetesh te qoroditur me diploma, duke i veshtruar me duar kryq zhvatjet, shkaterrimet, keqperdorimet, pervetesimet e paligjshme te pasurise sone te perbashket kombtare, duke e veshtruar me duar kryq kapjen e dy shteteve shqiptare dhe shkatrrimin e tyre deri ne ate mase, sa te tallet bota me shtetet tona dhe te tallet maca e kuca me instrumentalizimin e te dya shteteve tona shqiptare.
Populli shqiptar derisa ta kuptoi se fatin duhet ta kete ne duar te veta e jo ne duar te analfabeteve politik me diploma, do ta pesoj edhe me shume, me ekzistencen e vete te padinjitetshme, te pa ndershme, te varfur, duke kapur koken ne dore per tu trertur rrugeve te botes qe ta siguroi buken e gojes, per veti e per familjaret e tyre, duke i lene djerre, arat e livadhet, fushat e malet dhe shtepite dhe kopshtet e tyre personale. I juaj, mesuesi Ise
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje