Militantizmi partiak po e rrezikon Kosoven, Shtetin dhe popullin e Kosoves

8. 05. 2021
A eshte e mundeshme qe militantet tane partiak opozitar te jene me te rrezikshem per Kosoven dhe per Shtetin e saje, sesa militantet e Listes Serbe ne balle me Goran Rakiqin, te derigjuar nga Beogradi?!
Nese po, fatkeqesishte po vazhdon fati i njejte e tragjik per Kosoven, per Shtetin dhe per popullin e saje, si para lufte, si gjate luftes dhe si pas saj me perqarje, mosmarrveshje mes veti, me fyrje e me sharje dhe me ngatrresa e perplasje deri ne vellavrasje, te cilat po demonstrohen publikisht ne Parlamentin e Kosoves, sipas apetiteve te fqinjeve tane pushtues, posaqerishte sipas apetiteve te Beogradit, te kordinuara mire per favoret e veta, ne dem te qeshtjes sone kombtare.
A eshte e mundeshme qe militantet tane opozitar te jene kaq te pameshirshem, kaq te pandershem, kaq te pa edukuar, kaq te pangopshem, kaq arrogante, dhe kaq karieriste te piste, sa te shkelin me dy kembet mbi gjakun e deshmoreve, mbi idealin e tyre per liri e per atedhe, te shkelin mbi gjakun e 15 mij viktimave te pafajshme te luftes, ku ne mes ketyre viktimave ishin edhe 2 mije viktima te moshes femijenore, te shkelin e te injorojne dhunimin dhe poshtrimin e 20 mije nenave dhe motrave tona shqiptare, qe ua shkaktuan fallangat e ndryshme qetnikesh te ushtise dhe policise serbe gjakatare gjate luftes?!
Nese po, mjer per Kosoven, per Shtetin dhe mjer per popullin e saje, kujte ia paskemi besuar fatin tone, fatin e Kosoves, fatin e shtetit te saje dhe fatin e zgjidhjes se qeshtjes sone kombtare te pazgjidhur, qe dy dekada me radhe! Me respekt, mesuesi Ise
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lini një Përgjigje