Mjer ajo familje, ai shtet dhe ai popull qe i ka ne balle njerzit te cilet nuk dijne ta menagjojne veteveten

28. 04. 2021
Ne njeren ane po sulmohet Kosova me non-paret e kurdisur sipas apetiteve te Beogradit dhe qarqeve te ndryshme antishqiptare, e ne anen tjeter po sulmohet kryeministri i Kosoves qe votoi ne atdheun e Shqiptareve si shqiptar ne atdheun e vete nga politiukanet opozitar te cilet nuk jane ne gjendje te menagjojne me veteveten dhe me permbajtjen e mendimeve, bindjeve, bisimeve, pikepamjeve dhe sjelljeve e veprimeve te veta, te mbushura perplot negativitet, ashtu siq deshiron Beogradi ti perqaj shqiptaret mes veti, siq po bene perpjekje edhe vete ai nga me te ndryshmet dhe se fundmi edhe me non-paperet e saje.
Cfare ti themi kesaj fryme politike, pos politike sociopate e opozitareve te cilet e kane treguar veten per dy dekada me radhe se jane akter te kesaje politike, ku ne fokus te par i kane patur interesat e veta, te cilat i kane plotesuar jo njerezishte ne dem te Kosoves, shtetit te saje dhe ne dem te popullates kosovare. Si deshmi per kete qe e thash eshte korrupcioni, nepotizmi, krimi i organizuar politik, ekonomik shendetesor, arsimor e juridik qe ia kane instaluar Kosoves per dy dekada me radhe ata.
Populli ka thene ai qe nuk eshte i zoti te komandoi me veteveten, nuk eshte i afte per asgje. Eshte i rezikshem jo vetem per veteveten, por edhe per familjen, per shtetin e per atdheun. Eshte tradhtar, hileqar, i pandershem dhe i pabese. Me respekt mesuesi Ise

Postuar

nga

Etiketa:

Komente

Lini një Përgjigje