Miresevini ne faqen time Keshilla Psikologjike

Pershendetje lexuesit e mije te dashur! Shpresoj qe secili prej jush do te gjej nga dicka per boten shpirterore, personale, familjare, shoqerore dhe kombetare, ne mesin e shkrimeve te mija modeste, keshilla psikologjike. Miqesisht do ti pres nga ju te gjitha komentet dhe sygjerimet, qe per baze e kane konstruktivitetin dhe zhvillimin e me tutjeshem te kesaje faqe keshilluese.

Me respekt, i Juaji Isa Thaci

Keshillat aktuale

Marifetet denigruse, shpifese dhe fyese te profesorit Asllan Qyqalla, ne shkollen e mesmete larte” H.Sylejmani “ ne Fushe Kosove, drejtuar komunareve te Fushe Kosoves permes nje shkresa, kunder meje e kunder djalit tim

08. 2020 Shiqoni per pake kohe  “marifetet” e shkreses se profesorit ne fjale: “Ja si i fyen me fjalet me te ndyra "mesuesi"  Isa Thaçi  Muhaxhiret E tash kerkon qe po keta muhaxhire qe e mbajten ne buke, ne ushqim ne…

Eshte e tmerrshme ta jetojme jeten sipas modeleve te imponuara nga te huajte

26. 08. 2020 Nuk eshte aspak menquri, as zotesi , as e ndershme, as kombtare, e as njerezore ta humbin kote kohen dhe jeten tone e te pasardhesve tane duke jetuar si eshte më keq, te nenshtruar e te poshtruar nen tutelen…

A eshte e bazuar dhe e menqur apo jo besimi, bindja dhe shpresa tek njerzimi i botes ne pergjithesi dhe popujt e saje ne veçantij

23. 08. 2020 Rrdgullat e kota apo gjepurat, thene më mire qe bazohen ne supozime dhe mbshteten ne to ne mungese te fakteve dhe argumenteve shkencore, me iden se qenjet njerezore ne pergjithesi apo popujt te cileve u takojme…

Të mësojm sa më pare ti vejme ne diskutim e ne pikepyetje gjepurat apo dokrrat e kota te te jetuarit

21. 08. 2020 Tani eshte mese e kjarte se shumica e pikepamjeve, bindjeve dhe besimeve tona rreth jetes dhe organizimit te saje e rreth boites, mesohen duke u bazuar ne gjepura e dokrra te thata te percjellura nga brezi…

Mos refuzimi i modeleve te jetuarit, imponuar nga politikanet tane e nga pushtusit, pason jete pa dinjitet

20. 08. 2020 Duhet guxim, vendosmeri, vullnet e menquri per ti refuzuar modelet e imponuara te jetes nga ana e politikaneve tane dhe nga ana e pushtuseve dhe per ti thyer ato hallka te hekurta e zingjirore qe e percaktojne menyren e te jetuarit…

Rregullat e veprimeve tona qe nuk premtojne fitore, suksese dhe zgjidhjen e problemeve duhet ndryshuar

19. 08. 2020 Nese nuk arrijme fitore, suksese dhe nuk arrijme ti zgjidhim problemet tona jetesore personale, familjare, institucionale, shoqerore, kombtare e shtetnore, eshte e domosdoshme ti ndryshojme rregullat mbi te cilat mbeshteten veprimet…

Numri i vizitoreve

  • 453391 Vizitore

Arkiva

Statistika e vizitoreve:

  • 2
  • 580
  • 9 156
  • 30 097

Na kontaktoni tani

Pershendetje juve te gjithe te ineresuareve per probleme te ndryshme qe u shfaqen ne fushen e shendetit intelektual, emocional, social dhe probleme tjera qe shfaqen ne jeten familjare, bashkshortore, prindore, ne jeten shkollore, problemeve qe shfaqen mes shokeve e shoqeve, mes mesimit dhe mesimdhenesit, mes partnerit dhe dashurise ne pergjithesi dhe probleme tjera te kesaje natyre, jam i gatshem ti trajtoi permes keshillimit psikologjik dhe te gjejm rrugedalje ma te natyrshme se bashku duke komunikur.