Miresevini ne faqen time Keshilla Psikologjike

Pershendetje lexuesit e mije te dashur! Shpresoj qe secili prej jush do te gjej nga dicka per boten shpirterore, personale, familjare, shoqerore dhe kombetare, ne mesin e shkrimeve te mija modeste, keshilla psikologjike. Miqesisht do ti pres nga ju te gjitha komentet dhe sygjerimet, qe per baze e kane konstruktivitetin dhe zhvillimin e me tutjeshem te kesaje faqe keshilluese.

Me respekt, i Juaji Isa Thaci

Keshillat aktuale

Po e ndjej thelle shpirterisht perqarjen dhe shkaterrimin tende populli im i dashur

5. 07. 2020 Pse populli im, te lutem pse, nga komb shqiptar po perqahesh, po shkaterrohesh e po poshtrohesh ne popull partish, feshe e ideologjish, pse?! Pse nuk po i friksohesh dhe turperohesh udhtimit tend drejte zhdukjes sistematike, duke…

Me cilat modele jetesore po jetojme

2. 07. 2020 Eshte mese e nevojshme ta kuptojme nivelin, cilesine dhe sasine e modeleve tona mbi te cilet e mbeshtesim organizimin e proceseve te ndryshme jetesore. Niveli dhe menyra e te jetuarit, sasia e cilesia e saje, mvaren kryekput nga…

Bisedimet e Kosoves me Serbine ne pozicion te pabarabart per Kosoven, sipa akademik Esat Stavilecit

28 qershor 2015 • “Me të drejtë thuhet se duhet të bisedohet, qoftë dhe me armikun, me kusht që palët të jenë të barabarta në bisedime. Të mos qenët të barabartë në bisedime, dhe të mëparshme dhe në këto të tashme…

Kapja pas modeleve te vjetruara e mohon dhe e pengon shume permiresimin dhe ndryshimin tone

27. 06. 2020 Modelet tona te realitetit jane besime qe i kemi pranuar nga tjeret si modele te verteta, sepse ne sot funksionojme më shume ne mbeshtetje te modeleve te vjetra, mbeshtetur ne besimet tona te akomuluara nga paraardhesit tane. Ky…

Genjehemi qe jemi intelektual nese nuk ekuilibrohemi dhe rifreskohemi sipas kerkesave te kohes

26. 06. 2020 Shkalla e ekuilibrimit dhe rifreskimit te mendimeve, bindjeve, besimeve dhe veprimeve tona,e pasqyron sasine dhe cilesine e ngritjes dhe zhvillimit te karakterit dhe personalitetit tone intelektual, emocional, moral e kombtar. Nuk…

Nëse e vejme veteveten ne diskutim per ate qe mendojme, bindemi, besojme dhe per ate qe veprojme, më pak gabojme

25. 06. 2020 Ështe me rendesi te madhe ta kemi nje rregullore, mire te perpiluar, permes te ciles e analizojme, e gjykojme dhe e konkludojme ate qe kemi menduar, kemi besuar, jemi bindur, ate qe kemi vepruar dhe te analizojme , gjukojme…

Numri i vizitoreve

  • 426658 Vizitore

Arkiva

Statistika e vizitoreve:

  • 0
  • 381
  • 6 732
  • 24 817

Na kontaktoni tani

Pershendetje juve te gjithe te ineresuareve per probleme te ndryshme qe u shfaqen ne fushen e shendetit intelektual, emocional, social dhe probleme tjera qe shfaqen ne jeten familjare, bashkshortore, prindore, ne jeten shkollore, problemeve qe shfaqen mes shokeve e shoqeve, mes mesimit dhe mesimdhenesit, mes partnerit dhe dashurise ne pergjithesi dhe probleme tjera te kesaje natyre, jam i gatshem ti trajtoi permes keshillimit psikologjik dhe te gjejm rrugedalje ma te natyrshme se bashku duke komunikur.