Miresevini ne faqen time Keshilla Psikologjike

Pershendetje lexuesit e mije te dashur! Shpresoj qe secili prej jush do te gjej nga dicka per boten shpirterore, personale, familjare, shoqerore dhe kombetare, ne mesin e shkrimeve te mija modeste, keshilla psikologjike. Miqesisht do ti pres nga ju te gjitha komentet dhe sygjerimet, qe per baze e kane konstruktivitetin dhe zhvillimin e me tutjeshem te kesaje faqe keshilluese.

Me respekt, i Juaji Isa Thaci

Keshillat aktuale

Nuk eshte e dinjitetshme as e dobishme te jetojme me kodime te vjetruara e te huja

16. 07. 2020 Rikodimi i mendimeve, bindjeve, besimeve e veprimeve qe u ka skaduar koha dhe zavendesimi i tyre me mendime, bindje, besime e veprime qe shkojne pershtat me kerkesat e kohes, eshte domosdoshmeri e menquri e jona. Transformimi…

Nuk priten te mira pos te kqija nga keta politikane qe i patem dhe i kemi ne balle te politikes

15. 07. 2020 Nuk priten te mira pos te kqija per shqiptaret qe po e perkrahin frymen shkatruse te politikes qe e kemi ne balle per dy dekada me radhe. Politika e politikanet qe e kane instaluar korrupcionin, krimin e organizuar, nepotizmin…

Pa ekuilibrim te zonave jetesore nuk ka sukses e as lumturi per ne

13. 07. 2020 Te kemi lumturi e sukses gjate jetes, eshte i domosdoshem ekuilibri i zonave jetesore permes percaktimit te vizionit, bindjeve , besimeve, strategjive dhe qellimeve e veprimeve tona per secilen zone, qe mos ti nenshtrohemi anarhise…

Deputetet shqiptar, perfaqsues te popullit apo zhvates te tij

11. 07. 2020 Deputetet e Parlamentit te Kosoves dhe atij te Shqiperise, ne vend qe te deshmohen perfaqesues te popullit dhe interesave te tij, ata po i perfaqesojne interesat e veta personale dhe interesat e lidereve te tyre partiak nga te…

Fuqia dhe cilesia e mendimeve, bindjeve dhe besimeve tona mundeson fitore ose humbje per ne

8. 07. 2020 Çdo veprim qe e bejme gjate jetes, stimulim i tij eshte fuqia e cilesia e mendimeve, bindjeve dhe besimeve tona. Sa më e madhe eshte fuqia e cilesia e tyre, aq më i vendosur eshte veprimi yne drerjte arritjes se synimeve e…

Sa jemi te ndergjegjsuar per vertetesine dhe pavertetesin e mendimeve, bindjeve dhe besimeve tona

6. 07. 2020 Shpeshehere kemi mendime, bindje e besime shume te gabuata ndaj vlerave tona qe i posedojme, te cilat ne esence jane modele pesimiste e zhgenjyse per potencialin tone fizik, psikik, emocional e intelektual, duke menduar, duke…

Numri i vizitoreve

  • 426650 Vizitore

Arkiva

Statistika e vizitoreve:

  • 0
  • 353
  • 6 704
  • 24 789

Na kontaktoni tani

Pershendetje juve te gjithe te ineresuareve per probleme te ndryshme qe u shfaqen ne fushen e shendetit intelektual, emocional, social dhe probleme tjera qe shfaqen ne jeten familjare, bashkshortore, prindore, ne jeten shkollore, problemeve qe shfaqen mes shokeve e shoqeve, mes mesimit dhe mesimdhenesit, mes partnerit dhe dashurise ne pergjithesi dhe probleme tjera te kesaje natyre, jam i gatshem ti trajtoi permes keshillimit psikologjik dhe te gjejm rrugedalje ma te natyrshme se bashku duke komunikur.