Miresevini ne faqen time Keshilla Psikologjike

Pershendetje lexuesit e mije te dashur! Shpresoj qe secili prej jush do te gjej nga dicka per boten shpirterore, personale, familjare, shoqerore dhe kombetare, ne mesin e shkrimeve te mija modeste, keshilla psikologjike. Miqesisht do ti pres nga ju te gjitha komentet dhe sygjerimet, qe per baze e kane konstruktivitetin dhe zhvillimin e me tutjeshem te kesaje faqe keshilluese.

Me respekt, i Juaji Isa Thaci

Keshillat aktuale

Pa edukate kombetare, intelektuale e morale, nuk ka dinjitet e perparim njerezor

Nese ne kokat tona nuk prodhohen mendime me nivel te larte edukativ e vizionare per te ardhmen e kombit tone, per unitetin dhe identitetin e tije, ne si kombe do te devalvohemi dhe do te stagnojm ne krahasim me kombet tjera te botes. Ne kete…

Edukata, mesimi dhe dituria nuk nis me shkollen dhe nuk ndalet me perfundimin e saje

  Mesimin, edukaten dhe diturine e nisim ne gjiun familjar dhe e vazhdojm ne gjiun shkollor, shoqeror dhe ne ate natyror, deri ne perfundim te jetes sone. Ne familje i marrim hapat e pare te mesimit, edukates dhe diturise per jeten.…

Tipare e vetij njerzish te mira e jo te mira

Tipare dhe veti te mira: - Njerezit qe kane tipare e veti te mira, i respektojne tjeret sipas merites qe e posedojne ata, - Nuk e kerkojne vemendjen e tjereve edhe pse jane te vemndshem e te kujdesshem ndaj tyre. - I shprehin mendimet hapur…

Nje betej kunderthenese ne mes shqiptareve ne baza fetare e politike

E tere kjo betej ne mes shqiptareve per te miren e kombit apo jo, po me duket qe po merr kahje drejte thenjes, m`rrove e t`rrova, por briskun e berberit e perdorem, per ta rruar njeri tjetrin ne mesin e kombit tone. Sa e sa berber e kane mpreh…

Cilat mendime e endrrime duhet larguar sa me pare nga vetevetja

Duhet klasifikuar mendimet dhe endrrimet tona qe e meritojn talljen dhe qe e meritojne respektin e admirimin e tyre. Kur e them kete, jam i bindur plotesisht se vertet duhet klasifikuar llojin e mendimeve dhe endrrimeve tona, te cilat duhet…

Pa e njohur te kaluaren tone e ardhmja eshte e pa kjarte per ne

Nese nuk e njohim te kaluaren tone personale,familjare dhe kombetare, e ardhmja e jone eshte e pakjarte. Po nuk mesuam nga gabimet e se kaluares individuale, familjare dhe kombetare, do te na perseriten te njetat vuajtje, te njejtat tradheti…

Na kontaktoni tani

Pershendetje juve te gjithe te ineresuareve per probleme te ndryshme qe u shfaqen ne fushen e shendetit intelektual, emocional, social dhe probleme tjera qe shfaqen ne jeten familjare, bashkshortore, prindore, ne jeten shkollore, problemeve qe shfaqen mes shokeve e shoqeve, mes mesimit dhe mesimdhenesit, mes partnerit dhe dashurise ne pergjithesi dhe probleme tjera te kesaje natyre, jam i gatshem ti trajtoi permes keshillimit psikologjik dhe te gjejm rrugedalje ma te natyrshme se bashku duke komunikur.