Miresevini ne faqen time Keshilla Psikologjike

Pershendetje lexuesit e mije te dashur! Shpresoj qe secili prej jush do te gjej nga dicka per boten shpirterore, personale, familjare, shoqerore dhe kombetare, ne mesin e shkrimeve te mija modeste, keshilla psikologjike. Miqesisht do ti pres nga ju te gjitha komentet dhe sygjerimet, qe per baze e kane konstruktivitetin dhe zhvillimin e me tutjeshem te kesaje faqe keshilluese.

Me respekt, i Juaji Isa Thaci

Keshillat aktuale

I denoft Zoti, populli dhe i vraft gjaku i derdhur i deshmoreve, te gjithe keqeberesit e trollit shqiptar

Le ti denoi Zoti, populli dhe i vraft gjaku ata qe po shkelin ne gjakun e deshmoreve dhe herojve tane, ne gjakun e te vrareve dhe te masakruareve nga te gjitha moshat, ata qe po shkelin ne nderin dhe turturat e 20 mij nenave e motrave shqiptare…

Dysho ne menyren e perceptimeve, mendimeve dhe veprimeve tuaja, mos jane zhyte ne boten iluzore

  Pararoje e mos deshtimeve tona te shumta, jane dyshimet ne ate qe e perceptojm e mendojm dhe e bejme. Ata qe i lene vende dyshimeve ne menyren e perceptimit te njerezve, gjerave natyrore, shoqerore, shpirtnore, rralle here deshtojne ne…

Pse na mallkoi e po na mallkon historia

Sepse mbetem "shqiptar" pa ndryshuar per te miren tone, edhe Shqiperia mbete "Shqiperi" me troje, kembe e duar te amputuar pa zemer, pa shpirte e pa mend, per qeshtjen kombetare, mire e drejte me menduar! " Sepse Shqiperia ndahej e copetohej…

Eshte dobsi te flas keq per dike, nese ka tjere ma te kqij se ata

Te flasish keq per tjeret qe ta rrisish autoritetin tend ne dem te tyre, eshte ligesi dhe sjellje shume e panjerezishme. Si ka mundesi te flitet keq per ata njerez qe kane qene ne shenjester te UDBes serbo-jugosllave, e t`i heshtim ata emra…

Kush po i provokon shqiptaret me pytje sa provokuese aqe edhe idiotike se, me kë jemi vllezer

Ata qe u bejne pyetje provokuese shqiptareve se, a e kemi vella Erdoganin apo Ogllun, jane figura te terbuara shqipfolese dhe te shitura, qe kane ra nen ndikimin e qarqeve propagandistike antishptare, te cilat propaganda po zihen ne kuzhinat…

Ne mund ta ndryshojme jeten duke i ndryshuar sjelljet tona

Ndryshimi i kualitetit te sjelljeve e ndryshon edhe kualitetin e te jetuarit tone. Reagimet qe i bejme ndaj rrethanave jetesore dhe problemeve qe na dalin para, shpeshehere i bejme ne menyre jo te duhur, per te bere jete te qete e kualitative. Ne,…

Na kontaktoni tani

Pershendetje juve te gjithe te ineresuareve per probleme te ndryshme qe u shfaqen ne fushen e shendetit intelektual, emocional, social dhe probleme tjera qe shfaqen ne jeten familjare, bashkshortore, prindore, ne jeten shkollore, problemeve qe shfaqen mes shokeve e shoqeve, mes mesimit dhe mesimdhenesit, mes partnerit dhe dashurise ne pergjithesi dhe probleme tjera te kesaje natyre, jam i gatshem ti trajtoi permes keshillimit psikologjik dhe te gjejm rrugedalje ma te natyrshme se bashku duke komunikur.