Miresevini ne faqen time Keshilla Psikologjike

Pershendetje lexuesit e mije te dashur! Shpresoj qe secili prej jush do te gjej nga dicka per boten shpirterore, personale, familjare, shoqerore dhe kombetare, ne mesin e shkrimeve te mija modeste, keshilla psikologjike. Miqesisht do ti pres nga ju te gjitha komentet dhe sygjerimet, qe per baze e kane konstruktivitetin dhe zhvillimin e me tutjeshem te kesaje faqe keshilluese.

Me respekt, i Juaji Isa Thaci

Keshillat aktuale

Niveli i mardhenjeve me veteveten dhe me tjeret tregon shkallen e kultures sone

Per ne eshte me rendesi te madhe ti mesojm format me te frytshme, me njerezore, me humane dhe me te ndershme te mardhenjeve, ne radhe te pare ne raport me veteveten e pastaj ne raport me tjeret. Nese nuk i pervetesojm dhe nuk i persosim ato…

Si i menagjojm emocionet, ashtu e kemi menyren e te jetuarit dhe shendetin tone personal, familjar dhe ate kombetar

Ne me shume e komandojm inteligjencen qe te na fus ne rrugen e gjendjes se plogte emocionale, ne rrugen e shqetesimeve te panevojshme dhe ne rrugen e pandershmerive te llojllojshme, duke leshuar veten ne ngjarjet e jashtme mbi te cilat nuk kemi…

Ti njohim dhe analizojm mendimet tona

Mendimet jane procese psikike qe kane nje force terheqese te cilat na sjellin entuziazem,gezim,kenaqesi,qetesi,paqe e lumturi ne jete. Po ashtu na sjellin edhe hidherim,frikesim,pikellim,nervoze, zemrim dhe gjendje te tensionuar emocionale. Kjo…

Sa dhembje,sa denigrime dhe sa shkatrrime po i sjellin shoqerise kosovare egoistet e pandershem dhe te pashpirte

Sjellje egoiste konsiderohen ato veprime qe i bejne disa persona ne dem te tjereve, per t´i realizuar deshirat dhe qellimet e tyre. Cdo e keqe qe i vie shoqerise, i vie per shkak te sjelljeve dhe veprimeve te atyre qe jane egoist te pangopur…

Menyra e te menduarit manifestohet permes ndjenjave tona

Cdo gje qe ndodhe tek ne gjate jetes, eshte terhequr nga menyra e te menduarit tone. Duam apo nuk duam t´a pranojme kete, ky eshte nje fakt i cili nuk mund te jete ndryshe. Sa me pare qe bindemi dhe e pranojme kete konstatim, aq me pare jeta…

Nese besojme se i meritojme gjerat e mira do t´i realizojme sa me pare ato

Mendimet tona barten here ne fushen e gjerave te mira, e here ne ato jo te mira. Aty ku qendrojne me gjate ato,tek ne e formojne besimin qe ato gjera i meritojme, qofshin te mira apo jo. Nese fokusohemi dhe perqendrohemi per nje kohe me te gjate…

Na kontaktoni tani

Pershendetje juve te gjithe te ineresuareve per probleme te ndryshme qe u shfaqen ne fushen e shendetit intelektual, emocional, social dhe probleme tjera qe shfaqen ne jeten familjare, bashkshortore, prindore, ne jeten shkollore, problemeve qe shfaqen mes shokeve e shoqeve, mes mesimit dhe mesimdhenesit, mes partnerit dhe dashurise ne pergjithesi dhe probleme tjera te kesaje natyre, jam i gatshem ti trajtoi permes keshillimit psikologjik dhe te gjejm rrugedalje ma te natyrshme se bashku duke komunikur.