Miresevini ne faqen time Keshilla Psikologjike

Pershendetje lexuesit e mije te dashur! Shpresoj qe secili prej jush do te gjej nga dicka per boten shpirterore, personale, familjare, shoqerore dhe kombetare, ne mesin e shkrimeve te mija modeste, keshilla psikologjike. Miqesisht do ti pres nga ju te gjitha komentet dhe sygjerimet, qe per baze e kane konstruktivitetin dhe zhvillimin e me tutjeshem te kesaje faqe keshilluese.

Me respekt, i Juaji Isa Thaci

Keshillat aktuale

Nese besojme se i meritojme gjerat e mira do t´i realizojme sa me pare ato

Mendimet tona barten here ne fushen e gjerave te mira, e here ne ato jo te mira. Aty ku qendrojne me gjate ato,tek ne e formojne besimin qe ato gjera i meritojme, qofshin te mira apo jo. Nese fokusohemi dhe perqendrohemi per nje kohe me te gjate…

Rezultati i mendimeve tona pasqyrohet ne menyren se si jetojme

Eshte e domosdoshme te kuptojme, se ajo qe na ndodhe ne jete eshte rezultat i mendimeve tona.Imazhet qe i krijojme permes mendimeve, na sjellin ngjarje me te njejtat permbajtje gjate te jetuarit. Nese qendron ky konstatim, atehere secili prej…

Cila eshte forca e terheqjes se rrethanave te mira e jo te mira gjate jetes sone?

Sa e sa perpjekjet i bejm ta gjejm forcen apo shkakun e te mirave  dhe jo te mirave  qe  na ndodhin gjate gjithe jetes sone.Ne vazhden e ketyre perpjekjeve, here e fajsojm nje pale e here nje pale  tejter, here  nje rrethan e here nje tjeter,…

Copeza letre te shkruara nga nxenesit

I nderuari prof Isa Thaqi Me gjithe respektin qe kam per ty, mora guximin te shkruaj nje leter. Kerkoj falje nese te marre pak kohe. Me besoni se nuk arrij dot te shprehe falenderimet e mia me te sinqerta e me te thella te cilat burojne nga…

Pse dhe ne cilat raste manifestojme zili e xhelozi?

Kur e humbim besimin ne forcat dhe vlerat tona, se nuk jemi konkurrente ne raport me tjeret, se nuk arrijme dot t´i plotesojme deshirat tona, linde dhe rritet xhelozia tek ne, duke na bere ziliqare te papermbajtur ndaj tjereve. Kjo e keqe na…

Mos i edukoni femijet permes frikesimeve

Detyrat dhe obligimet e prinderve gjat rrites dhe edukimit te femijeve te tyre, perpos qe jane te shumta e te veshtira, e kane edhe nje vlere te madhe e te shenjte per jeten e femijeve. Te kujdesesh, brengosesh, te  bene mire dicka per femijen,…

Numri i vizitoreve

  • 467928 Vizitore

Arkiva

Statistika e vizitoreve:

  • 1
  • 677
  • 5 546
  • 21 539

Na kontaktoni tani

Pershendetje juve te gjithe te ineresuareve per probleme te ndryshme qe u shfaqen ne fushen e shendetit intelektual, emocional, social dhe probleme tjera qe shfaqen ne jeten familjare, bashkshortore, prindore, ne jeten shkollore, problemeve qe shfaqen mes shokeve e shoqeve, mes mesimit dhe mesimdhenesit, mes partnerit dhe dashurise ne pergjithesi dhe probleme tjera te kesaje natyre, jam i gatshem ti trajtoi permes keshillimit psikologjik dhe te gjejm rrugedalje ma te natyrshme se bashku duke komunikur.